News

[ Sex ]rozmowy, czyli jak rozmawiać o stosunku.

Przeważnie każdy uważa, że o seksie nie powinno się rozmawiać tylko go uprawiać. Mimo to, jeśli chcemy aby sex był zadawalający dla obojga stron to powinniśmy rozmawiać o nim jak najwięcej!

Konwersacje o seksie to dla wielu nadal temat tabu. Nie można się temu dziwić, pomimo tego, że komunikacja jest podstawą społeczeństwa, to my nie przywykliśmy do luźnych rozmów w tym temacie. Niestety sex edukacja w szkołach nie spełnia naszych oczekiwań. Ponieważ nie oswaja nas z tym tematem, nie zapoznaje ze słownictwem, nie pokazuje nam jak rozmawiać i nie uczy, że seksualność to naturalna kwestia.

Rozmowa o sex

Co nam się wydaje?

Wiele osób uważa tak jak wspomnieliśmy na wstępie, że o seksie się nie rozmawia, tylko go uprawia. Uważamy, iż nasz partner bądź partnerka domyśli się co przynosi nam miłe doznania i co najbardziej lubimy. Podobnie jest w związku – czy jeśli się mocno kochamy to samo wszystko się ułoży? Otóż tak to nie wygląda. Podstawą każdego dobrego związku są szczere rozmowy, w których mówimy co jest dobre, a co złe. To samo tyczy się seksu, nie możemy twierdzić, iż druga osoba sama się czegoś domyśli, to Ty powinieneś powiedzieć co ci się podoba i co Cię podnieca. Warto jest też pamiętać aby zadać sobie parę pytań. Co lubię, czego pragnę, jakie mam fantazję wtedy rozmowa pójdzie zdecydowanie łatwiej.

Konwersacja z samym sobą.

Na rozmowy w temacie tak zwanego “tabu” ma wpływ wiele istotnych czynników. Poczynając od wychowania w rodzinie poprzez edukację szkolną, aż do momentu w którym aktualnie się znajdujemy. Także duże znaczenie ma nasz własny charakter, jakie mamy podejście do seksu oraz przekonania na jego temat. Dlatego właśnie tak istotne jest poznanie samego siebie. Trzeba poznać swoje ciało, pragnienia i wyrobić swoją własną definicję “czym jest dla mnie seks“.

Pewna seksuolożka stwierdziła kiedyś, że definicji seksu nie ma co szukać na Wikipedii, natomiast lepiej zdać sobie parę pytań: co dla mnie jest seksem, jaki seks lubię, co doprowadza mnie do rozkoszy? Na co się nigdy nie zgodzę?

czym dla mnie jest sex

Spotkania na jedną noc

Wbrew pozorom niezobowiązujące noce także wymagają odpowiedniej rozmowy. Niezależnie od tego czy będzie to jedno spotkanie czy kilka warto jest określić czego oczekujemy, na co liczymy oraz na co się nie zgodzimy. Dlatego na przykład zakładając konto na portalu randkowym powinniśmy wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie – Zobacz Ranking portali randkowych . Nakreślimy w ten sposób kierunek w którym zmierzamy i nie narobimy innym osobą złudzeń. Rozmowa o warunkach spotkania przynosi wiele korzyści, jednocześnie działa niesamowicie podniecająco, a takż przy okazji pomaga uniknąć nieporozumienia. Rozmowa tego typu powinna być jak najbardziej szczera, a także staraj się nie oceniać upodobań drugiej strony, ponieważ każdy z nas posiada indywidualne preferencje.

Stałe związki

Niestety nim bardziej nasza relacja jest typowa tym bardziej zapominamy o rozmowie. Wynikać to może z wielu czynników np. Możemy się obawiać, że nasze wizje stosunku są całkowicie odmienne. Natomiast właśnie szczera rozmowa sprawi tutaj, że znajdziemy ten złoty środek, w którym obie strony się odnajdą. Jeśli natomiast jesteś w związku już bardzo długo, a sex z partnerką bądź partnerem staje się dla ciebie powoli nudny, to postaraj się zaproponować zmiany. Wypłyniecie na głębsze wody może okazać się bardzo satysfakcjonujące dla obu ze stron.

Sex rozmowy z partnerem

Podsumowanie

Rozmowa to podstawa relacji międzyludzkich i towarzyszą nam na każdym etapie naszego życia. I pomimo tego, iż krępujemy się rozpocząć “sex rozmowę” to trzeba pamiętać o tym, że udany seks nie stworzy się sam, a opiera się on właśnie w głównej mierze o konwersacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *